O mně + kontakt

Vážený návštěvníku,

vítám tě na těchto stránkách. Budu rád, najdeš-li zde fotografie a informace, které tě zaujmou, nebo se jen tak podíváš a později se sem opět vrátíš.

Mou snahou je zdokumentovat dění kolem sebe, zachytit pomíjivé okamžiky zajímavých akcí, činností i krásy přírody. Rád se podělím o používané postupy a mé pokusy v oblasti fotografie i o vlastní úvahy a názory.

Něco o mně:

Narodil jsem se v roce 1959. Vystudoval jsem Střední průmyslovou školu v Čimelicích a ČVUT Praha obor telekomunikační technika.

Jako malý jsem zažil dobu klasických fotoaparátů na svitkový film. Fotoaparát nebyl rozhodně v každé rodině, jen někteří jím byli vybaveni a jen někteří uměli dotáhnout proces fotografování až dio podoby papírového výstupu. Fotografie mne chytla v okamžiku, kdy můj otec vytáhl svou Flexaretu na svitkový film 6x6. Spolu s ním jsem pak v temné komoře "vyvolával duchy", jak s oblibou říkal. Mimochodem, z té doby si neustále uchovávám velké fotoalbum, které vytvářeli rodiče a které mapuje mé kroky od samého začátku až do dospělosti.

Zvláštní vůně vývojky a ustalovače mne pak provázela během mých studií na střední i vysoké škole. Vždy šlo jen o příležitostné "cvakání". Fotografii jsem se věnoval více na své roční vojenské službě - to byl můj poměrně velký zájem a koníček.

S nástupem digitálu se změnil zcela systém tvorby fotografia a já nemohl být stranou. Podrobněji se o vývoji té doby zmiňuji ve speciálním článku, věnovaném mnou používané technice.

V současné době mám ve své výzbroji plnoformátovou zrcadlovku NIKON D3X, NIKON D300 (DX jako záložní fotoaparát) a v polici již odpočívá fe "fotodůchodě" starý NIKON D70. Pro cesty a na místa, kam se nehodí vláčet tak velká a těžká profitěla, je připraven DX NIKON D3200.


Mé WEB projekty:

  • www.akce-foto.cz - nabídka služeb v oblasti fotografování a fotografie.
  • www.fotodilna.kutlvasr.cz - specializovaný web, vyhrazený pro nabídku vzdělávání a školení v oblasti fotografování.
  • www.bystre-eu.kutlvasr.cz - jednorázový, ale rozsáhlý projekt, mapující tři dny setkání zástupců obcí, které mají v názvu "Bystré". Převážná část fotografií je z mého fotoaparátu.
  • www.bystre.kutlvasr.cz - web, věnovaný děním v místní části obce Janovice - na Bystrém z období let 2012 - 2017. Většina fotografií je z mé dílny a tak sem ten odkaz také patří
  • www.dum.kutlvasr.cz  - projekt, mapující postupnou rekonstrukci rodinného domku.

Kontakt:

Vladimír Kutlvašr
mail: vladimir@kutlvasr.cz
telefon: +420 602 760 316
bydliště: Janovice-Bystré

-vl