Test COOLPIX A

Kompakt v plném nasazení

23. 11. 2018

Ne vždy má člověk náladu s sebou tahat NIKON D3X (1,22 kg) a univerzální objektiv NIKKOR 24-70/2,8 (900g). A to nepočítám brašnu a další drobnosti. A existuje jiné řešení?. No v podstatě není mnoho na výběr. Když si člověk zvykne na kvalitu FF, nerad couvá na menší čip. Nicméně - NIKON vyrobil a do prodeje dal v roce 2013 zajímavý kompakt COOLPIX A. Dnes již není v nabídce, ale dá se občas sehnat na inzerát. Detailně se tomuto přístroji ještě budu věnovat. Nyní si řekněme, že je vybaven celkým čipem ve formátu DX - tedy stejným, jako má například NIKON řady 3000, 5000 a 7000.

A tak jsem nově pořízený přístroj chtěl co nejdříve vyzkoušet v reálu. A příležitost se našla v okamžiku, když jsem nakupoval v podvečer ve Frýdlantě. Právě padla tzv. modrá půlhodinka - tedy čas těsně po západu slunce. Neváhal jsem a z ruky pořídil několik snímků.


Dopadlo to dobře - ne?

Citlivost byla nastavena na automatickou volbu s maximem 800 ISO, clona vycházela kolem 3 a čas - ten byl cca 1/15 sec - tedy ještě použitelný na focení z ruky (při širokoúhlém objektivu). Snímky jsou běžně zpracovány v Lightroomu bez velkých zásahů a bez odšumování.

Další snímky jsou zde