Rozsvícení vánočního stromku - Janovice

Vánoční koncert Evy Horecké a Pavla Bymy

26. 11. 2017

Tento koncert se odehrál v rámci slavnostního rozsvícení vánočního stromku v Janovicích. Koncert Pavla Bymy a pěvecké skupiny z Gymnázia Petra Bezruče ve Frýdku Místku. Protože bylo opravdu větrno, byl koncetr operativně přesunut do kostela. A to na tom bylo zajímavé - jiné prostředí, jiná akustika - tedy výzva jak pro zvukaře, tak ale i pro fotografa.

Nejprve ale vystopila se svým krátkým programem velká skupina dětí z mateřské školky, ale také ženy z foklorního souboru Ondráč z Janovic předvedly vzorek ze svého folklorního repertoáru.

Z pohledu fotografa - zajímavé byly světelné podmínky - okny ještě prosvítalo venkovní světlo, které se svou namodralou barvou mísilo s výbojkovým a žárovkovým světlem. Později po setmění však interní osvětlení zcela převládlo. Zvolil jsem automaticé nastavení barevného vyvážení. Programový režil byl nastaven na "A", tedy priorita clony. Ta byla nastavena na hodnotu 4 u objektivu TOKINA 12-28/4 a 3,2 u objektivu NIKKOR 105/2,8. Expoziční časy pak vycházely kolem 1/30-1/60, u detailů pořízených teleobjektivem i 1/15. Pak se projevila výhoda interní stabilizace teleobjektivu. Vše bylo pořízeno NIKONem D3200 na DX čip s citlivostí AutoISO - zde fotoaparát volil samozřejmě citlivost nejvyšší ISO 1600. Ale i při této citlivosti se šum snímku neprojevuje u fotografií, určených pro WEB.

Fotogalerie z akce.