Fotoreportáže 2016

Fotoreportáže 2016

Nabízené fotoslužby

 • Potřebujete pořídit sadu fotografií ze společenské akce, svatby, nebo jen několik kvalitních fotografií z fotoateliéru?
 • Potřebujete produktovou fotografii pro firemní web, nebo nabídkový katalog?
 • Máte doma čryřnohého přítele - a ještě nemáte jeho akční fotografie?
 • Potřebujete digitalizovat staré fotografie, kinofilm, planfilm?

Ano? -> To vše najdete na specializovaném webu
www.foto-akce.cz


Pražské vánoční trhy

22. prosinec 2016

Stejně jako v Jihlavě, i v praze jsem si vyčlenil trochu toto času abych navštívil střed města. Cílem byla prohlídka vánočních trhů. S sebou jsem si vzal samozřejmě svou fotovýbavu. A tak jsem navštívil Václavské náměstí, vydal se směrem na Staré město, prohlédl si Havelské trhy a svou pouť ukončil na Staroměstském náměstí.


Procházka vánoční Jihlavou

18. prosinec 2016

Každé vánoční období je provázeno vánočními trhy, které jsou pořádány většinou v centrech měst. I Jihlava má své náměstí a své vánoční trhy. I v loňském roce jsem trhy navštívil a tak jsem neodolal a vydal se se svým fotoaparátem na lov záběrů. Teplota těsně pod nulou a trocha sněhu vánoční náladu podporovalo a vánoční melodie na jihlavském náměstí se snažila úroveň nálady udržet. Moc se to ale nedařilo, mnoho lidí zde není a stánkaři po setmění postupně zavírali. Nicméně - několik záběrů jsem ulovil.


Adventní koncert v Janovicích

18. prosinec 2016

Stejně jako minuý i předminulý rok se o vánocích můžeme setkat s krásnou melodií, s vánoční náladou. Janovický kostel se v tomto čase přemění na koncertní místo. Paní Irena Magnusková spolu se svými kolegy všechny přítomné svým zpěvem a překrásnými melodiemi přenese nad běžný denní shon. Po celou hodinu tak je možnost odpoutat se od starostí a alespoň na chvilku se přenést úplně jinam.

Závěrečný potlesk byl jen malou odměnou za výkon - díky.


Mikuláš zavítal na Bystré

7. prosinec 2016

V sobotu odpoledne zastavil před restaurací U Toflů autobus vypravený z Janovic. Měl však jen jednoho malého cestujícího - ostatní se zřejmě vydali se svými rodiči vozidlem Však také bylo před restaurací plno.. Nicméně - na sále bylo dětí nakonec dostatek na to, aby bylo možné povolat pozvaného umělce s nafukovacími balónky. Ten dětem předvedl své umění v tvorbě balónkových postaviček a předvedl i pár kouzel. Dokázal tak děti náležitě navnadit na následující část akce - na příchod Mikuláše se dvěma čertíky a krásnou andělkou.

Děti předvedly své znalosti říkanek i písniček. Každé dítě pak nakonec dostalo dáreček a na dětské tváři se objevil úsměv, a to i když před malou chvilkou tváří v tvář čertovi to spíše vypadalo na mráček i slzičku. Rodiče byly spokojeni, děti jistě také a večer pak mohli své zážitky doma v klidu znovu probrat a hlavně, potěšit se s obdrženým balíčkem.


 

Jarmark na Bystrém ve znamení deště

20.11. 2016

Ano, je to tak - jak někdo poznamenal "na Bystrém jsou letos akce poznamenány deštěm". Předpovědi neuváděly nic příjemného, postupné přeháňky, později trvalý déšť. Tak zněla předpověď na sobotu 19. listopadu 2016. Tedy přesně na den, kdy byla dlouhodobě naplánována akce Jarmark na Bystrém. "Ustupovat není kam, třeba to nakonec vyjde" - si jistě říkali organizátoři, když stavěli a zdobili pódium a instalovali řady prodejních stánků.


Vítání občánků v Janovicích

22.10. 2016

V sobotu 22. října proběhlo vítání nových občánků obce Janovice. Sešlo se třináct miminek s maminkami a tatínky, podívat se však přišli i nejbližší příbuzní.

Obec připravila kromě samotného aktu přivítání i malý dárek rodičům a zároveň zajistila pořízení a tisk fotografií z akce. Každý z přítomných dětí (jejich rodiče) obdrží od obce na památku jednu společnou fotografii a jednu fotografii ze závěrečného fotografování u kolébky, respektive z průběhu akce.
Zároveň je možné si prostřednictvím tohoto webu objednat tisk fotografií dle vlastního výběru a počtu.


Cimbálová muzika zazněla na Bystrém

16. 10. 2016

Jak se někde objeví cimbálová muzika - je plný sál. To je známá skutečnost a na Bystrém proběhlo její ověření právě tuto sobotu - 15. října 2016. Před restaurací U Toflů nebylo volné parkoviště a to se ještě objevil i autobus, vypravený z Janovic. Sál byl skutečně plný.

Na pořadu večera byla cimbálová muzika Kotci z Frýdlantu nad Ostravicí, místní skupina Ondráš z Janovic a Valašský soubor písní a tanců z Trojanovic. Kolem tanečního sálu byla všechna místa k sezení skutečně obsazena. Součástí akce byla i výstavka historických dokumentů, připomínající folklór a zajímavé postavy, vázané na místní oblast..


Naše družstvo vybojovalo potřetí za sebou první místo!

22. 9. 2016

Ano, je to tak. Měl jsem tu čest být u toho, když naši borci přijeli, vystartovali a zvítězili - opět! V sobotu 17. 9. 2016 proběhla poslední soutěž série Beskydské ligy. Naši na soutěži téměř trvale dosahují výtečných výsledků, a  tak měli dostatečný bodový náskok před ostatními. Ale i když na soutěže jeli s pocitem, že pokud se nic nestane, budou první, maximálně druzí (tedy alespoň tak jsem to odhadovat já), čest bojovníka velela jednoznačně zvítězit i zde.


Beskydské hry bez hranic

16. září 2016

V Janovicích proběhl první ročník meziobecních her - naše obec tedy nastartovala sérii her, které by se měly s roční periodou opakovat a to vždy v jiné obci. Na hřišti u ZŠ Janovice se v sobotu odpoledne sešli zástupci ze sedmi okolních obcí, aby v různých netradičních sportovních disciplínách ukázali svůj důvtip, sílu a výdrž. Soutěžení probíhalo od dvou hodin odpoledne až do šesté hodiny odpolední za přihlížení a fandění mnoha místních i příznivců přespolních družstev. Nakonec zůstal putovní pohár u organizátorů, to již byla tma a soutěže vystřídala kultura.


Oslavy trojmístného výročí založení SDH Janovice proběhly ve velkém stylu

11. září 2016

110 let, to je již pěkná řádka uplynulých let. A tak hasiči připravili pro místní i pro pozvané skutečně pěkné odpoledne. Byly přítomny netradiční atrakce - velkým lákadlem bylo zejména slíbené velké množství pěny pro děti. Slunce vytvořilo ideální prostředí pro brouzdání dětí v mokré pěně a tak bylo možné očekávat velké množství návštěvníků. Nakonec jich zase až tak mnoho nebylo, ale ti co přišli neprohloupili. Zejména děti se mohly vyřádit nejprve ve zmíněné pěně a poté pod obrovskou sprchou, vytvořenou proudem vody z hasičské stříkačky.


Janovické kopečky aneb na kole kolem obce

11. září 2016

Byl to poměrně velká akce. U Sadu Petra Bezruče ve středu Janovic se sešlo a sjelo poměrně vělké mnosžtví cyklistů i jejich doprovodu. Organizátoři připravili několik tras jak pro nejmenší, dorost i dospělé. Podle organizátorů - šlo již o desátý ročník této místní soutěže, tentokráte na startu bylo 52 soutěžících.


Tradiční placky pod hrozbou deště

7. srpna 2016

Jen optimisté věřili, že se tradiční Placky, které každoročně pořádá SOKOL Bystré obejdou bez deště. Krátkodobá předpověď počasí uváděla déšť v odpoledních hodinách... a tak byla obava, zda přijde dostatek lidí.

Sokolové i místní příznivci však udělali maximum - byla postavena řada stanů, stánky byly zabezpečeny, místo pro kapelu připraveno, prostě o páté hodině páteční se mohlo začít. Bylo příjemně, jen obloha nevypadala moc přívětivě.  Nakonec a to předběhnu, první kapky - no kapky, přívalový déšť - se objevil až kolem desáté hodiny večerní, ale to již zábava byla v plném proudu a hostů byl kupodivu dostatek. Pozvaná kapela dělala co mohla a taneční sál byl plný.

Dva stánky s dobrým vychlazeným pivem byly v obležení a masové steaky a uzená cigára se těšily velkému zájmu.


Letní zábava ve znamení vody

17. červenec 2016

Přírodě se poručit nedá a tak - i když to nikdo nepamatuje - v termínu konání Letní zábavy na Bystrém jednoduše pršelo, foukal mírný vítr a rtuť teploměru vystoupala někam k patnácti stupňům celsia. Vytrvalý déšť si vynutil změnu plánu a tak se vše přesouvalo do restaurace U Toflů. Perfektně púřipravený areál Bystřanky osiřel.


Sraz Bystřanů 2016

Každý druhý rok se schází zástupci obcí a měst, které v názvu mají název "Bystré". A tak se v tomto roce ve dnech 1. a 2. července 2014 setkávají zástupci obcí a měst:

 • Bystré u Poličky
 • Bystré v Orlických horách
 • Bystré u Vranova nad Toplou
 • Stárkov - Bystré (tito se nakonec letošní akce nezúčastnili)
 • Janovice - Bystré

A jednalo se o již o jedenácté setkání v historii.

V roce 2012 jsme byli organizátoři této akce my (této akci byl věnován speciální web), v roce 2014 jsme se setkali v městě Bystré u Poličky ( opět - speciální reportáž) a letos bylo pozvání do obce Bystré na Slovensku.


Nejmenší hasiči soutěžili ve svých hasičských dovednostech

24. červen 2016

Jednalo se již o tradiční akci, kterou pořádají rok co rok dobrovolní hasiči SDH Janovice. Akce se udála v sobotu 18. června 2016. Tentokráte se na akci sjelo celkem devatenáct soutěžních družstev z okolí a to i vzdálenějšího. Nejmenší dobrovolní hasiči - náš dorost ukazoval s jakým nadšením a odhodláním se do akce pustili. Bylo to pěkné sportovní dopoledne.


Již druhý ročník dne obce - a jaký byl?

22. červen 2016

Jaký - perfektní. Opět se ukázalo, že se dá připravit docela pěkný program který přiláká mnoho lidí. Počasí přálo, bylo teplo, jak se na tuto dobu pěkně sluší, nefoukalo a tak provozovatelé stánků neměli problém. Program byl připraven dobře a vše na sebe navazovalo jak mělo. Průvodci dne obce se činili a vystupující do svého výstupu skutečně dali vše. A tak se na ploše před ZŠ objevilo i letos velké množství lidí z Janovic i okolí.


V "Údolí hromů" bylo tuto sobotu velmi živo.

6. červen 2016

To se konal další ročník memoriálu L. Gureckého a K. Hovjackého. Naši dobrovolní hasiči připravili tenktokráte hned tři družstva - muži A - "starší" vyzkoušené družstvo, muži B - začínající mladí a družstvo žen. Takže - velké očekávání a velká nervozita.

Před vlastní soutěží ale bylo nutné vše připravit, postavit, zajistit - prostě hodně práce bylo uděláno. Počasí tentokráte akci přálo. A výsledek? Ten byl také perfektní.


Když se májka postaví, musí se také porazit

30. květen 2016

Před časem místní slavnostně postavili májku, nyní je nutné ji také porazit.
A tak se na Bystrém u Bystřanky sešli místní aby:

 • oslavili Den dětí a zasoutěžili si dospělí i ti nejmenší,
 • připravili a zkonzumovali dostatečné množství vaječiny,
 • slavnostně porazili májku.


I v letošním roce jsme se sešli u památníku padlých na Bystrém

13. květen 2016

Každý rok jsou na Bystrém položeny květiny u památníku u bývalé školy. Jsou tím připomenuty občané obce, kteří během I. a II. světové války přišli o svůj život. Alkce proběhla v neděli 8. 5. 2016 v odpoledních hodinách. U památníku se sešlo na padesát místních občanů. Součástí akce byla i prohlídka malé výstavky vzpomínkových fotografiích v prostorech školy.


Čarodky a stavění májky

3. 5. 2016

Čarodějnice a jejich "pálení" je neodmyslitelně spojeno s koncem dubna a prvním květnem.

To se na Bystřance vyhloubí jáma, připraví pěkný kmen s malou májkou na vrcholu, kmen se slavnostně vztyčí a upevní ve svislé poloze. Pak se zažehne oheň pod "čarodějnicí" - oheň později poslouží k opékání špekáčků. No a když se k tomu přidá chlazené pivko a hromadu známých místních i přespolních - je to vždy dobrá akce....


Akce - úklid obce Janovice

3. 5. 2016

Již v roce 2015 byla poprvé realizovaná celoroční výzva - Ukliďme Česko.  Akce byla organizovaná i letos péčí obce a proběhla dne 30. 4. 2016. Dobrovolní brigádníci se rozdělili na dvě skupiny - skupina Janovice měla sraz před OÚ, Bystřanští pak u restaurace U Toflů. Na obou místech se sešlo do dvaceti dobrovolníků. Bylo to méně, než v roce 2015 - a to je trochu škoda. Nicméně - odpadu bylo sebráno hodně...


Železní hasiči a hasičky ukázali, zač je toho loket...

11. 4. 2016

O co se jedná? Je to soutěž soutěž železných hasičů a hasiček. Tentokráte ji zorganizovalo SDH Metylovice. Soutěž se konala v sobotu 9. dubna 2016 v areálu fotbalového hřiště v Metylovicích.

Již den předem bylo jasné, že počasí mnoho akci nepřeje - bylo zima a pršelo. To se také odrazilo na menším množství účastníků a zejména i diváků. Ani to pivko moc nešlo na odbyt, naopak - horký čaj a grog ano.

Naši hasiči vyráželi ve standardní sestavě - Jiří Foldyna, Marián Uher, Dalibor Žižka za ženy z Bystrého Alena Rečková. Za muže také soutěžil Marcel Nuchalík (Janovice) a Pavla Pospíšilová (Janovice). Naši startovali v druhé polovině startovacího pole a tak jsme se na místo soutěže společně vydali až po poledni.


Karneval dětí je fotograficky velmi zajímavá akce

13. březen 2016

Každý rok pořádá SDH Bystré a TJ SOKOL Bystré v restauraci U Toflů na Bystrém karneval pro děti. Každý ročník je jiný, každý ročník je úspěšný. Velké množství masek, doprovázejících rodičů a zábava, připravovaná šikovnými lidmi, zaručují pěkné odpoledne jak pro děti, tak i pro dospělé. Akce proběhla v sobotu 5. března 2016.

Tentokráte bylo hlavním motivem kuchaření, a tak děti "vařily v hrnci" na ploše sálu, přenášely vajíčka, nebo se vzájemně krmily. Nechyběly i další zajímavé hry a soutěže - takže o zábavu bylo skutečně postaráno.


2. ročník badmintonu v Janovicích

23. únor 2016

Sportovní fotografování je svým způsobem výzvou pro fotografa. Badminton není výjimkou. A tak jsem na dalším ročníku sportovního klání v Janovicích nemohl chybět. Soutěžní klání proběhlo v sobotu 20. únoru 2016.

Jednalo se již o druhý ročník a předpoklad vyšší účasti soutěžících se nakonec vyplnil. Sešlo se dostatek soutěžechtivých sportovců a tak byly vyhlášeny hned dvě kategorie. Hrálo se celé odpoledne a to v podstatě bez přestávky. Z organizačních důvodů jsem nemohl zůstat až do vyhlášení vítězů, ale i tak jsem se poměrně fotograficky zapotil.


Tak jsem byl u toho...

15. 2. 2016

tedy, málem jsem celý zásah v klidu prospal a šlo přitom o velkou škodu na majetku. Jen zvonění mobilního telefonu s informací mne a Janu vytrhlo ze zaslouženého spánku.

Pak to šlo vše ráz na ráz - rychle ven zjišťovat o co vlastně jde a případně pomoci. Té však nakonec nebylo potřeba, než jsem se dostavil na místo požáru (a to jsem to neměl daleko), již bystřanští dobrovolní hasiči rozvinuli své proudnice a zahájili lokalizaci požáru. Během chvilky se objevila světla majáků mezi stromy - to dorazily další hasičské jednotky. Ty byly vybaveny zásobou vody, a tak postup vzal rychlý spád. Zásah trval - odhaduji - cca patnáct minut. Podařilo se zabránit rozšíření ohně na sousední stodolu a bylo nutné asi hodinu a půl dohledávat poslední ohniska požáru.


Ples za půl hodiny

10. 2. 2016

Plesová sezóna je v plném tempu a tak jsme s Janou byli na chvilku navštívit i ples, pořádaný TJ Janovice. Celková doba naší návštěvy byla jen necelá půlhodina, ale i tak se podařilo zachytit atmosféru celé akce.


Malá Mája byla přijata mezi občany města Frýdek-Mistek

4. únor 2016

Slavnostní vítání občánků proběhlo v prostorech frýdeckého zámku. Máju to chvílemi i zaujalo a tak o sobě dala vědět až na konci celého obřadu - prostě již měla hlad...


Ples na Bystrém pod taktovkou dobrovolných hasičů

2. únor 2016

Uspořádat ples na Bystrém, kde se střídá v plesové sezóně jedna akce za druhou není jednouché. Hasiči zvolili v tomto boji o návštěvníka nejen novou kapelu, ale vsadili i na nové zábavné prvky programu. Ples proběhl v sobotu 30. ledna 2016 v restauraci U Toflů.


Zápis do první třídy

29 leden 2016

V Základní škole v Janovicích proběhl dne 26. ledna 2016 zápis do prvního ročníku. Samozřejmě jsme u toho byli se svým fotoaparátem a vytvořili sérii fotografií, dokumentující tuto významnou akci.

Fotografie jednotlivých dětí jsou přehledně rozděleny do samostatných fotogalerií. Fotografi je možné z galerie stáhnout do svého PC, je připravena možnost i zakoupení jednotlivých fotografií ve vysoké kvalitě.

Fotogalerie - zápis dětí...


Oslavy 60. výročí založení SDH Janovice - Bystré

19. leden 2016

Šedesát let v životě člověka je pěkný věk, který se slaví. Slaví se ale také podobné výročí existence sdružení, spolku a podobných seskupení. A tak není divu, že naše SDH Janovice - Bystré, které bylo založeno v roce 1956, také slaví. A ne jen tak ledabyle. K tomuto pěknému výročí si SDH pořídilo svůj prapor. A pěkný - jen co je pravda. Takový prapor je nutné řádně vysvětit a kde jinde, než v našem kostele v Janovicích.

I oslava proběhla důstojně a na patřičné úrovni.

Celá reportáž...


Bowling ve velkém - to byla večerní společenská akce pořádaná TJ SOKOL Bystré

12. leden 2016

Aktivní TJ SOKOL Bystré Janu a mne pozval na společenskou akci, která se konala ve sportovním duchu v areálu hotelu Rajská bouda v Malenovicích. V době našeho příchodu byla zábava již v plném proudu a tak jsme nemohli "lenit" a hned se vrhli na dokumentaci, ale i hru bowlingu. Večer se vydařil, zvítězili ti nejlepší a nálada byla pozitivní od začátku do samého konce.

Celý článek...


Novoroční turnaj v sále tělocvičny místní ZŠ

Janovice 2. leden 2016

Akce:

Místní TJ Janovice uspořádala ihned na počátku nového roku poměrně velký turnaj v sálovém ping-pongu. Tento turnaj však byl vyjímečný tím, že se hrál podle pravidel tzv. "modrého ping-pongu". Pravidla jsou zajímavá tím, že vymazávají vliv výzbroje hráče a předepisují ke hře jednotný typ pálky, které si hráči dokonce během hry vzájemně vyměnují. Výhra je tedy dána zkušeností a dovedností hráče, nikoliv jeho výstrojí.

Celý fotoprojekt...


Přelom roku je většinou spojen s petardami a světelnými efekty

1. leden 2016

Nejinak tomu bylo i v místě mého bydliště.

Pro zachycení světelných stop jsem se vyzbrojil teleobjektivem 120-400 mm, což na DX fotoaparátu udělá až 600 mm ohniskové vzdálenosti, stativ a svého NIKONa D300. Stanoviště již mám vyzkoušené - kopec mezi Janovicemi a Bystrém. Janovice jsou jako na dlani, v dálce je vidět Frýdek-Místek a když se objektiv otočí na jih, tak lze pozorovat i Lysou horu.

Celá fotoreportáž...


Svatomartinský průvod