Beskydské hry bez hranic 2018

BHBH 2018 - Baška

15. červen 2018

Velké sportovní meziobecní klání... již třetí ročník her, které jsou pořádány v rámci sdružení dvanácti obcí v rámci tzv. Mikroregionu Frýdlansko - Beskydy.

Měl jsem tu čest pořídit seriál fotografií dvou soutěžních týmů z obce Pržno. Moc jsem se na akci těšil - průběh znám, již jsem takto mapoval předchozí dva ročníky a tam mne nemohlo nic překvapit.
No - překvapilo... překvapil nejen mne, ale i organizátory a účastníky velký, dalo by se říci i přívalový déšť. A ten přišel hned po slavnostním zahájení po startu první disciplíny.


Soutěžící pokračovali v zápolení, diváci se stáhli pod stany, organizátoři sledovali vývoj na obloze a já? Vytrval jsem v poli a dokumentoval půběh soutěže. Že mi po krátké chvíli tekly vodní čůrky až po těle, co už - jednou jsem fotograf a ne slečinka a technika, kterou používám se také vody nebojí - prostě jsem v klidu pokračovat. Trochu mi to připadalo divné a nepatřičné stát v dešti a sám pobíhat za soutěžícími, ale řekl jsem si, jsi profík, tak vydrž.

Nakonec ten déšť netrval tak dlouho. Jakmile přestalo pršet, opatrně jsem utřel techniku - NIKON D3X a NIKKOR 70-200/2,8 je na podobné prostředí stavěn - s trochou obavy jsem prohlédl optiku - vše ale dopadlo dobře. Fajn.

Za chvíli se soutěže rozeběhly dle plánu.

Během soutěží jsem používal výše uvedený fotoaparát a objektiv (byla to jeho premiéra - a úspěšná) a univerzální NIKKOR 24-70/2,8. V pozdních hodinách - kdy se nebe zabarvilo do temně modré, jsem vybalil širokoúhlý NIKKOR 12-24/2,8 a stativ - bez toho by to nešlo. Později jsem ještě aktivoval systémový blesk, který jsem ale nastavil jen jako doplňkové světlo, aby záblesk nepotlačil večerní atmosféru.

Průžez z pořízených snímků je možné vidět na Zoneramě.

Zonerama obce Pržno - zde je celý seriál průběhu soutěže.