O mně + kontakt

Nabízené fotoslužby

  • Potřebujete pořídit sadu fotografií ze společenské akce, svatby, nebo jen několik kvalitních fotografií z fotoateliéru?
  • Potřebujete produktovou fotografii pro firemní web, nebo nabídkový katalog?
  • Máte doma čryřnohého přítele - a ještě nemáte jeho akční fotografie?
  • Potřebujete digitalizovat staré fotografie, kinofilm, planfilm?

Pokud jste na nějakou otázku odpověděli kladně - neváhejte se na mne obrátit.


Vážený návštěvníku,

vítám tě na těchto stránkách. Budu rád, najdeš-li zde fotografie a informace, které tě zaujmou, nebo se jen tak podíváš a později se sem opět vrátíš.

Mou snahou je zdokumentovat dění kolem sebe, zachytit pomíjivé okamžiky zajímavých akcí, činností i krásy přírody. Rád se podělím o používané postupy a mé pokusy v oblasti fotografie i o vlastní úvahy a názory.

Něco o mně:

Narodil jsem se v roce 1959. Vystudoval jsem Střední průmyslovou školu v Čimelicích a ČVUT Praha obor telekomunikační technika.

Jako malý jsem zažil dobu klasických fotoaparátů na svitkový film. Fotoaparát nebyl rozhodně v každé rodině, jen někteří jím byli vybaveni a jen někteří uměli dotáhnout proces fotografování až dio podoby papírového výstupu. Fotografie mne chytla v okamžiku, kdy můj otec vytáhl svou Flexaretu na svitkový film 6x6. Spolu s ním jsem pak v temné komoře "vyvolával duchy", jak s oblibou říkal. Mimochodem, z té doby si neustále uchovávám velké fotoalbum, které vytvářeli rodiče a které mapuje mé kroky od samého začátku až do dospělosti.

Zvláštní vůně vývojky a ustalovače mne pak provázela během mých studií na střední i vysoké škole. Vždy šlo jen o příležitostné "cvakání". Fotografii jsem se věnoval více na své roční vojenské službě - to byl můj poměrně velký zájem a koníček.

S nástupem digitálu se změnil zcela systém tvorby fotografia a já nemohl být stranou. Podrobněji se o vývoji té doby zmiňuji ve speciálním článku, věnovaném mnou používané technice.

V současné době mám ve své výzbroji NIKON D300, kterým jsem v roce 2012 nahradil za předchůdce NIKON D70.


Aktuálně pracuji na čtyřech WEB projektech:

www.dum.kutlvasr.cz  - projekt, mapující postupnou rekonstrukci rodinného domku.

 
www.bystre-eu.kutlvasr.cz - jednorázový, ale rozsáhlý projekt, mapující tři dny setkání zástupců obcí, které mají v názvu "Bystré". Převážná část fotografií je z mého fotoaparátu.
 
www.janovice-bystre.cz - web, věnovaný děním v místní části obce Janovice - na Bystrém. Většina fotografií je z mé dílny a tak sem ten odkaz také patří.
A má také paralelní Facebook
 
a samozřejmě i www.foto.kutlvasr.cz - což je tento WEB.
 

Kontakt:

Vladimír Kutlvašr
mail: vladimir@kutlvasr.cz
telefon: +420 602 760 316
bydliště: Janovice-Bystré

-vl