Fotoreportáže 2018

Nabízené fotoslužby

  • Potřebujete pořídit sadu fotografií ze společenské akce, svatby, nebo jen několik kvalitních fotografií z fotoateliéru?
  • Potřebujete produktovou fotografii pro firemní web, nebo nabídkový katalog?
  • Máte doma čryřnohého přítele - a ještě nemáte jeho akční fotografie?
  • Potřebujete digitalizovat staré fotografie, kinofilm, planfilm?

Pokud jste na nějakou otázku odpověděli kladně - neváhejte se na mne obrátit.


Pinhole - neboli dírková komora opět snímala v Jihlavě

červenec 2018

Oprášil jsem svou dírkovou komoru, ve skříni dohledal potřebný materiál - planfilm 4x5, nabil kazety a vyšel do jihlavských ulic. Samozřejmě s nezbytným stativem expozimetrem a minutkami.

Čtěte dále...


Přelet vesmírné stanice ISS

24. 5. 2018

Vysoko nad hlavou (cca 400 km) se dlouhá léta pohybuje mezinárodní vesmírná stanice ISS.

ISS je objekt široký 73 m  a dlouhý 109m. Váží 450 tun. Jedná se o veliký objekt a tak je občas i dobře viditelný. Jeden z viditelných obletů se konal večer 24. května 2018.

Čtěte dále...


Tradiční pouť v Janovicích

28. 4. 2018

Pouť se v Janovicích odehrála o víkendu 21. a 22. dubna. Již v pátek byly spuštěny některé malé atrakce, ale to hlavní se odehrávalo během neděle. Celé prostranství a parkoviště u ZŠ Janovice bylo obsazeno jednotlivými stánky, kolotoči a podobně.


Infračervená Jihlava II

17. duben 2018

Opět se de vydařil, sluníčka bylo dost a tak jsem opět popadl svou upravenou D70 a vyrazil na odpolední procházku. Tentokráte jsem se vydal severním směrem od místa, kde přebývám, prozkoumat další zákoutí Jihlavy.


Zápis do 1. třídy ZŠ Janovice

16. duben 2018

Zápis do první třídy ZŠ je pro malého budoucího žáčka i pro jeho rodiče vždy velkým zážitkem. V Janovicích je zápis veden samozřejmě hrou, při níž děti předvedou, jak se umí zorientovat při řešení různých úkolů, zda jsou schopny se vyjádřit větně i kreslením a podobně. Učitelky si tak mohou vytvořit svůj názor na to, zda dítě je schopno zahájit školní výuku.


IR fotografie je zajímavá svým jiným pojetím barev

27. 3. 2018

O IR fotografii - snímání neviditelné části spektra, jsem již uváděl několik informací.

Tentokráte jsem vyrazil na krátkou procházku po Jihlavě. Bylo už později odpoledne, ale sílící sluníčko ještě stále ohřívalo studené prostředí jihlavského sídliště. Obloha byla jako vymetená, jen místy byla vidět beránková oblačnost.


Domácí mazel v hledáčku fotoaparátu

27. 3. 2018

Hodně domácností chová doma pejska, kočku, či jiné zvířátko. Co takhle si pořídit nějakou fotografii? Jenže, ono to tak jednoduchéve skutečnosti není. Pokud mazlíček pěkně počká na stisk spouště - například želvička, či lenochod - OK, ale například mladá fenečka Německého ovčáka? To je jiné kafe.


Děti milují karneval... a ten proběhl na Bystrém

11. únor 2018

Je to tak, jakmile se blíží karnevalová a plesová sezóna, nesmí chybět i karneval pro děti. A ten se také udál v sobotu 10. února 2018 v restauraci U Toflů u nás na Bystrém. Pořadatelé byly dva - SDH Bystré a TJ SOKOL Bystré. A tak již v první hodině, kdy byl maškarní zahájen, byl sál plný různých masek.


Prezidentské volby - leden 2018

13. leden 2018

Jistě velká část republiky sledovala v nedělním dni vývoj procentních bodů u jednotlivých kandidátů na prezidenta v rámci prvního  kola těchto voleb. Chvilkami to bylo docela zajímavé, ale barometr popularity neomylně vybral dva kandidáty, kteří se utkají v kole druhém. Ale nechme politiku politikou, volby jsou událostí veřejnou - jako ostatně mnoho jiných akcí a tak jsem se byl s Janou také na volby podívat skrz hledáček fotoaparátu.